Mendilim Kekik Kokuyor 2020 Full Hd İzle

No votes


Uyarı: Filmi oynatabilmek için minimum 1 yorum yapmanız gerekmektedir. İyi seyirler diliyoruz.

Hüseyin Özden ve M. Hakan Kurşun Yönetmenliğinde çekilen Mendilim kekik kokuyor filmi 2020 senesinde yapılmış yerli bir dram filmi olup Mehmet Çevik, Wilma Elles, Hakan Devrim Göztepe, Tarık Bayrak, Devrim Yakut canlandıran oyuncular içinde yer ediniyor..Senaristliğini A. Kadir Bozkurt ‘un yazdığı bu yapıt her türlü övgüyü hakediyor .
Hikayenin Başlangıcı İlkbahar 1915 senelerinde geride bıraktığımız seneryoda Küçük bir kasabada bigün değişik bir değişiklık gözlemlenmiş.Hasan ve Amcasının Oğlu Yunus köyün en güzel kızı elife aşıktır.Elif ise birisinden hoşlanmaktadır fakat kim bulunduğunu söylemez utanır, çekinir.

Bu sırada ise Ülkenin başındaki harp belası yüzünden eli tabanca tutan tamamımız Çanakkale’de cepheye koşar.Yusuf cepheye gitmeden evvelce Hasan’dan evvelce davranarak Elif’e aşkını duyuru eder ve aşkı uğrunda kuzenini satarak Hasan’ın diğeri bir kızı sevilmiş olduğu yalanını söyler. Mendilim kekik kokuyor full izle, Yusuf bu sırada Elif’in Hasan’a vermek amacıyla işlediği Kekik kokulu mendili gizlice alır.Yola çıkan kuzenlerin gönüllüler ordusunda kısa bir süre sonrasında saldırıya uğrar gönüllü askerlerin bir fazlası Anzak’lar doğrultusundan öldürülür.Hasan ile Yunus ise tutsak alınmıştır.Sizi Anadolu’nun bu kurtuluş anlarına tanıklık ettirecek filmimizde dönüş yolunda arkalarında onca acı bırakmış nice hayatlar bulunduğunu göriceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.